w naszej szkole  -  edukacja przyszłości  !

Przystąpiliśmy do międzynarodowego programu eTwinning . Celem programu jest szeroko pojmowane wspieranie działań na rzecz rozwoju edukacji w Polsce. Program działa pod patronatem Komisji Europejskiej i Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji .

eTwinning to współpraca szkół . Projekty są realizowane przez Internet przy wykorzystaniu narzędzi TIK ( technologia informacyjno- komunikacyjna). Uczniowie zajmują się ,wraz z kolegami z innych krajów, zagadnieniami zawartymi w tematyce projektu, doskonalą umiejętności językowe oraz komputerowe. Praca nad projektem polega na wykorzystaniu międzynarodowej platformy edukacyjnej, korzystając przy tym z różnorodnych nowoczesnych mediów, publikują zdjęcia, filmy, tworzą prezentacje multimedialne. Uczniowie wymieniają się informacjami i materiałami związanymi z tematem projektu. Poznają swoje kraje, miasta, szkoły, tradycje. Uczą się tolerancji dla odmienności . Zdobywają ciekawe informacje o mieszkańcach Europy. Wspólne działania szkół motywują do nauki i otwarcia na Europę.