O mnie Technika-wymagania na poszczególne oceny Informatyka - wymagania na poszczególne oceny Tematy projektów Zadania dodatkowe eTwinning Ciekawostki z dziedziny techniki i informatyki

Elżbieta Kostrzewska

Tematy projektów

Temat:  „Młodzi wynalazcy” (projekt etwinningowy)

Windsurfing, guma do żucia, alfabet Braille'a. To tylko kilka z wielu wynalazków opatentowanych przez dzieci. Najmłodszym posiadaczem patentu w historii jest John J. Stone-Parker, a dostał go w wieku... przekonajcie się w jakim :)

Głównym celem projektu jest zapoznanie uczniów z wynalazkami i ich młodymi wynalazcami oraz współpracą etwinningową .

Inne cele to:

Uczeń:

- rozróżnia pojęcia: wynalazek, odkrycie, ochrona patentowa, wzór użytkowy, licencja

- potrafi wymienić  wynalazki dokonane przez osoby w wieku zbliżonym do ucznia

- potrafi wymienić nazwiska  wynalazców i konstruktorów zarówno polskich i zagranicznych.

- wie jak chronione są prawa młodych wynalazców

-wie czym jest etwinning

- doskonali umiejętności korzystania z komputera i Internetu (korzystanie ze stron polskich i obcojęzycznych)

- doskonali umiejętności językowe realizując projekt we współpracy z wybraną szkołą z zagranicy