O mnie Technika-wymagania na poszczególne oceny Informatyka - wymagania na poszczególne oceny Tematy projektów Zadania dodatkowe eTwinning Ciekawostki z dziedziny techniki i informatyki

Elżbieta Kostrzewska

Ciekawostki z dziedziny techniki i informatyki

Aparat fotograficzny rozmiarów karty kredytowej

Aparat cyfrowyNajcieńszy cyfrowy aparat fotograficzny o grubości 11 milimetrów zaprezentowała japońska firma "Casio". Aparat jest tak cienki, że można go z powodzeniem nosić w portfelu.

Aparat ma rozmiary 8 na 5 centymetrów. Jego wielkość niemal nie odbiega więc od rozmiarów zwykłej karty kredytowej czy wizytówki. Dzięki temu aparat można nosić zawsze przy sobie, na przykład w podręcznym wizytowniku czy w jednej z przegródek portfela. Nieco większa jest waga takiej fotografującej wizytówki - trzeba się bowiem liczyć z faktem, że jeśli włożymy go do portfela, to jego waga zwiększy się o około 100 gram. W pamięci maleńkiego aparaciku fotograficznego można przechowywać prawie 500 cyfrowych zdjęć.