V GRA MIEJSKA - EKOPOZYTYWNI'2011 KORNELIA PASZEWSKA Przywróćmy Pamięć- edycja 2011/2012 Kamienie Pamięci- historie żołnierzy wyklętych WIELKI TURNIEJ KLAS VI - EKOZIOM BIEG PAPIESKI

ROK 2011/2012

KORNELIA PASZEWSKA

WYWIAD Z KORNELIĄ PASZEWSKĄ:

Uczennica klasy III c Kornelia Paszewska jest uczestnikiem III już edycji regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych, w ramach projektu systemowego Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowanego przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007–2013 - Priorytet IX - Rozwój Wykształcenia i Kompetencji w Regionie. Celem projektu jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z obszaru woj. mazowieckiego.

W ramach projektu Kornelia wykona pracę badawczą, której celem jest badanie wpływu różnych stężeń kwasów, zasad i soli kuchennej na wzrost i rozwój rzeżuchy. Tytuł projektu to „Wpływ środowiska na funkcjonowanie organizmów roślinnych na przykładzie rzeżuchy”.

Czym się interesujesz? Co jest Twoją mocną stroną?

Interesuję się fotografowaniem. W wolnym czasie lubię wyjść z domu i robić zdjęcia naturze, bo wtedy mogę zatrzymać daną chwilę na zawsze w postaci zdjęć. Moją mocną stroną są na pewno nauki ścisłe, dzięki którym ciągle mogę poszerzać swoją wiedzę oraz dowiadywać się o różnych zjawiskach występujących w przyrodzie.

Zostałaś stypendystką regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Na czym będzie polegać Twoja praca badawcza?

Moja praca badawcza będzie polegać na sprawdzeniu wpływu środowiska na funkcjonowanie organizmów roślinnych, czyli będę siać rzeżuchę i sprawdzać, jak będzie się ona zmieniać pod wpływem różnych odczynników chemicznych.

Czy wiążesz swoją przyszłość z naukami ścisłymi?

Oczywiście, że tak, ponieważ nie wyobrażam sobie mojej przyszłości bez przedmiotów, które w pewien sposób dowartościowują mnie.

Czym chciałabyś się zajmować w przyszłości?

W przyszłości z pewnością chciałabym zajmować się nauczaniem chemii i matematyki, ponieważ sądzę, że nadaję się do tego i potrafię przekazać swoją wiedzę innym.

WYWIAD Z KORNELIĄ PASZEWSKĄ:

Czym się interesujesz? Co jest Twoją mocną stroną?

Czy wiążesz swoją przyszłość z naukami ścisłymi?

Czym chciałabyś się zajmować w przyszłości?