ŻOŁNIERZE WYKLĘCI ZWIERZAKI FUTRZAKI I MY ZDROWY STYL ŻYCIA LISTA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH 2013/2014 VII Gra Miejska "Kocham Błonie"

ROK 2013/2014

VII Gra Miejska "Kocham Błonie"

„Błonie, moje miasto rodzinne, / piękne zabytki, małe uliczki, / każdy powinien je znać” – słowa piosenki śpiewanej przez uczniów Gimnazjum nr 1 - organizatorów VII edycji Gry Miejskiej „Błonie forever” znakomicie oddają ideę tegorocznej imprezy, która dotyczyła krajów Unii Europejskiej oraz miejsca Błonia w Europie. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli burmistrz Błonia pan Zenon Reszka oraz zaprzyjaźniony z naszą szkołą poseł do PE pan Rafał Trzaskowski.

Już po raz kolejny piąto- i szóstoklasiści z naszej gminy spotkali się 22 października, by kształtować ducha walki fair play, ale przede wszystkim wykazać się kreatywnością i umiejętnością pracy w zespole. Rozpoczęcie zabawy nastąpiło w Rynku, na którym zgromadziło się prawie trzystu uczniów. Imprezę zgodnie z tradycją otworzyli dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Hugona Kołłątaja pani Mirosława Domańska oraz burmistrz Błonia pan Zenon Reszka, który wspiera nasze przedsięwzięcie od samego początku.

VII Grę Miejską „Błonie forever” zorganizowali uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Hugona Kołłątaja pod kierunkiem nauczycielek – pań Ewy Ciołek i Iwony Krasnowskiej. Gimnazjaliści przygotowali 22 punkty kontrolne na terenie  Błonia i wiele ciekawych konkurencji. Uczniowie szkół podstawowych musieli m.in.: rozpoznać flagi krajów UE, odegrać pojedynek Hektora z Achillesem w teatrze greckim,  ułożyć na czas puzzle przedstawiające mapę Europy, wybrać się na przejażdżkę saniami Świętego Mikołaja z Finlandii i zapamiętać imiona reniferów,  zorganizować pokaz mody paryskiej, ułożyć i głośno wykrzyczeć hasło na cześć Błonia i odpowiedzieć na pytania dotyczące naszego miasta. Dzięki tym zadaniom uczniowie szkół podstawowych mogli poszerzyć swą wiedzę na temat krajów należących do UE, poznać ich kulturę, historię, zwyczaje i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tych państw.

Uczestnikom gry w ciągu 2 godzin towarzyszyły niezwykłe emocje, które mogli zaobserwować mieszkańcy miasta, spacerując po Błoniu tego jesiennego słonecznego przedpołudnia. Wszędzie dało się zauważyć podekscytowanych uczniów i nie miej zaangażowanych nauczycieli, którym serdecznie dziękujemy za udział w naszej zabawie.

Oto zwycięzcy VI gry miejskiej: wśród klas piątych pierwsze miejsce zajęła 5 a z SP nr 1, drugie – 5  b z SP nr 1, a trzecie ex aequo– 5 a z SP nr 2 oraz 5 a z ZS w Bieniewicach, natomiast wśród szóstoklasistów najlepsza okazała się klasa 6 b z SP nr 2, na drugim miejscu znalazły się dwie klasy – 6 c z SP nr 1 oraz 6 z ZS w Bieniewicach, zaś na trzecim – 6 a z SP nr 1. Zwycięskie klasy  w nagrodę otrzymały talony na pizzę do  Sun Caffe oraz zaproszenie na projekcję filmu do Centrum Kultury.

Rajd nie odbyłby się, gdyby nie sponsorzy: burmistrz Błonia pan Zenon Reszka, GKRPPA oraz Rada Rodziców Gimnazjum nr 1 w Błoniu, którym serdecznie dziękujemy za finansowe wsparcie naszej inicjatywy. Wyrazy wdzięczności należą się również pani dyrektor Mirosławie Domańskiej za nieocenioną pomoc w organizacji imprezy

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną zabawę i zapraszamy za rok.

Zdjęcia z imprezy autorstwa pana Wojciecha Hrydzewicza i pani Magdaleny Pawluczuk można obejrzeć w albumie fotograficznym na stronie naszej szkoły gim1blonie.edupage.org.                                                                                                                                                                                             Organizatorzy z Gimnazjum nr 1