ROK 2014/2015 Deutsch-Wagen-Tour VIII Gra Miejska "Kocham Błonie" Maraton Pisania Listów Amnesty International

ROK 2014/2015

Deutsch-Wagen-Tour

Deutsch-Wagen-Tour w Gimnazjum nr 1 w Błoniu

Czwartego grudnia w Gimnazjum nr 1 w Błoniu odbył się Dzień Języka Niemieckiego zorganizowany przez klasę 1B. Uczniowie przyrządzili tradycyjne niemieckie potrawy, takie jak blok czekoladowy, sałatka ziemniaczana oraz ciastka Spitzbuben. Przygotowane jedzenie cieszyło się dużą popularnością.
Ważnym gościem tego dnia była nauczycielka języka niemieckiego z projektu Deutsch-Wagen-Tour. Poprowadziła interesujące zajęcia językowe, w których aktywnie uczestniczyli uczniowie klas pierwszych a, b i c. Było to dla nich ciekawe urozmaicenie i miłe spędzenie czasu, a dzięki zajęciom mogliśmy poznać i zapamiętać kilka nowych niemieckich słów i później wykorzystać je na lekcjach w szkole.

Maja Greń 1B