ROK 2014/2015 Deutsch-Wagen-Tour VIII Gra Miejska "Kocham Błonie" Maraton Pisania Listów Amnesty International

ROK 2014/2015

VIII Gra Miejska "Kocham Błonie"

VIII Gra Miejska „Kocham Błonie” w Gimnazjum nr 1

Piękna pogoda, uśmiechy na twarzach i fantastyczna atmosfera. W powietrzu dało się wyczuć, że nadchodzi kolejna, czyli już VIII edycja Gry Miejskiej „Kocham Błonie”, organizowanej tradycyjnie przez Gimnazjum nr 1 w Błoniu dla wszystkich 5. i 6. klas ze szkół podstawowych naszej gminy. Uroczyste rozpoczęcie odbyło się w Rynku, a swoją obecnością uświetnili je burmistrz Błonia, dyrektor Gimnazjum nr 1 oraz dyrektorzy szkół podstawowych.

Przygotowania trwały już od początku września, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Dzięki wspólnej pracy uczniów i nauczycieli powstało ponad 20 punktów z różnorodnymi zadaniami, które miały bawić i uczyć. 7 października nasze pomysły ujrzały światło dzienne.

Na dzieciaki jak zwykle czekało wiele pozytywnych wrażeń. Każdy znalazł coś dla siebie, nikt się nie nudził. Dusze artystyczne mogły zaśpiewać piosenkę o Błoniu lub namalować miejskie zabytki. Na jednym z punktów szukaliśmy ekspertów od lokalnej historii. Nie zabrakło również aktywności fizycznej. Docenialiśmy kreatywność. Im ciekawsze pomysły, tym lepiej oceniane. Ale nasza gra to nie jednodniowy event, o którym i tak niedługo zapomnimy. Jest wspaniałą formą integracji między uczniami, a także nauczycielami, która będzie procentowała w przyszłości. Ta inicjatywa była od początku skazana na sukces.

Dziękujemy wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę do wspólnego dzieła. Nasze przedsięwzięcie rozrasta się w okamgnieniu. Przy tegorocznej edycji pracowało około 100 osób, a uczestników zabawy było ponad 400. Liczymy, że w następnych latach poziom będzie dalej wzrastał i w końcu usłyszy o nas cała Polska!

Oto zwycięzcy: wśród klas piątych pierwsze miejsce zajęła 5 a z SP nr 2, drugie – 5 c  z SP nr 2,  a trzecie ex aequo – 5 b z SP nr 1 oraz 5a z ZS w Bieniewicach , natomiast wśród szóstoklasistów najlepsza okazała się klasa 6 b z SP nr 1, na drugim miejscu znalazła się 6 b z SP nr 2, zaś na trzecim równocześnie – 6 a z SP nr 1 oraz 6 z ZS w Bieniewicach . Klasy, które wywalczyły miejsca na podium, wygrały bilety do Kina Bajka i otrzymały talony na pizzę do „Sun Caffe”. Gratulujemy!

Uczeń Gimnazjum nr 1

Kamil Sidor