e-Twinning R4M - RUN FOR MATHS FamoUs scieNtists Rubik's Cubes contest FUN FANTASY PREHISTORY: discovering our origins Ten most important events in the history of your country. WELCOME TO PEN PAL WORLD! OUR GARDEN ATRAKCJE TURYSTYCZNE MOJEGO REGIONU A TRAVEL BUG

e-Twin

FUN FANTASY

O PROJEKCIE

Gimnazjum Nr 1 aktywnie działa w programach europejskich. W maju pozyskaliśmy fundusze na realizację projektu „Język i technologie – poprzez rozwój zawodowy nauczycieli do rozwoju szkoły” w ramach Akcji 1. programu Erasmus+. Jednym z działań zaplanowanych przez nauczycieli z G1 jest współpraca z platformą eTwinning i realizacja projektów edukacyjnych wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT).

Nasz nowy projekt w programie eTwinning  to ,,Fun Fantasy”. Głównym zadaniem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród naszych uczniów, ale także doskonalenie znajomości języków obcych, umiejętności pracy w grupie, korzystania z nowych technologii, podniesienie kompetencji społecznych.

W ramach pracy projektowej będziemy zapoznawać się z wybranymi dziełami fantastyki, będą to ,,Igrzyska śmierci”, ,,Hobbit”, ,,Władca pierścieni” oraz ,,Eragon”.

Powołana została Drużyna z Kołłątaja (The Fellowship from Kołłątaj), a zainteresowanie projektem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie z wielką ochotą zabrali się do czytania wybranych pozycji, w efekcie czego trzeba było uzupełnić zapasy książek w szkolnej bibliotece. Czy może być coś bardzie radosnego dla autorów projektu? Okazuje się, że młodzież chętnie sięga po dzieła, które są jej bliskie, którymi się interesuje.  Dla nauczycieli zaś nie ma większej radości od dzielenia własnej pasji ze swoimi podopiecznymi, wspólnego tworzenia i zagłębiania się w magiczny świat książek, szczególnie tych z gatunku fantasy. Magia w naszej szkole zaczęła działać i niecierpliwie czekamy na dalsze jej efekty. A będzie  ich niemało, gdyż w ramach projektu przygotowaliśmy i wciąż przygotowujemy wiele atrakcji dla całej społeczności szkolnej.

Czytając książki i wypełniając kolejne zadania projektowe, zamierzamy się doskonale bawić i kształcić. Zabawę zaczynamy od ,,Igrzysk Śmierci” i obiecujemy, że będzie się działo!!!!

A dla wtajemniczonych- ,, May the odds be ever in your favor”.

NASZA GRUPA PROJEKTOWA