Aktualności Konkursy Godziny pracy biblioteki szkolnej. Regulamin Biblioteki Szkolnej Regulamin Wypożyczania Podręczników Szkolnych NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA Aneks do regulaminu wypożyczania darmowych podręczników

Regulamin Biblioteki Szkolnej

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Szkoły Podstawowej nr 3 im. Hugona Kołłątaja

1. Biblioteka jest międzyprzedmiotową pracownią i szkolnym ośrodkiem informacji służącym uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom.
  2. Biblioteka udostępnia swe zbiory czytelnikom indywidualnym do domu (lektury, literaturę piękną, popularnonaukową) oraz na miejscu w czytelni (wydawnictwa informacyjne z księgozbioru podręcznego, czasopisma).
  3. Biblioteka czynna jest codziennie w ustalonych i podanych do wiadomości godzinach.
  4. W bibliotece obowiązuje wolny dostęp do półek.
  5. Czytelnik indywidualny może wypożyczyć jednorazowo 4 książki na okres 1 miesiąca z możliwością przedłużenia wypożyczeń na kolejny taki sam okres.
  6. Lektury szkolne można wypożyczać do czasu omawiania ich przez nauczyciela.
  7. Podręczniki wypożyczamy na cały rok.
  8. Uczniowie przygotowujący się do olimpiad, konkursów mają prawo do wypożyczeń większej liczby książek jednorazowo.
  9. W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.
  10. Czytelnik odpowiada za wypożyczone przez siebie książki. W przypadku ich zniszczenia lub zagubienia zobowiązany jest zwrócić bibliotece książkę wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza odpowiadającą aktualnej wartości rynkowej zniszczonej(zagubionej) książki.
  11. Uczniowie i pracownicy szkoły, którzy z niej odchodzą, zobowiązani są do wcześniejszego rozliczenia się z biblioteką.
  12. Nauczyciel bibliotekarz ma prawo stosowania przewidzianych w Statucie Szkoły sankcji w stosunku do uczniów nieprzestrzegających postanowień niniejszego regulaminu.
  13. Zbiory udostępniane są na okres ferii i wakacji.Czytelnicy mogą wypożyczać książki z uwzględnieniem p. 11 i są zobowiązani do ich zwrotu w ciągu pierwszego tygodnia po rozpoczęciu zajęć dydaktycznych. Osobom, które w wymienionym terminie nie rozliczyły się z biblioteką, wstrzymuje się w nowym roku szkolnym udostępnianie wszelkich materiałów ze zbiorów bibliotecznych do czasu zwrotu zaległości.
  14.  Komputer szkolny służy do celów edukacyjnych.