O PROJEKCIE DOKUMENTY DO REKRUTACJI LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH

POWER

O PROJEKCIE

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Błoniu, jako jedyna w mieście i gminie Błonie została zakwalifikowana do realizacji przedsięwzięcia „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów POWER”. Organizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji FRSE.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych w zakresie wielojęzyczności, technologii cyfrowych , tworzenia i rozumienia informacji oraz rozwoju osobistego i społecznego. Udział w projekcie pozwoli uczniom doskonalić język angielski, przełamywać bariery komunikacyjne, nawiązywać nowe znajomości międzynarodowe i przygotować się do lepszego startu w przyszłość.

We wrześniu grupa 24 uczniów, wyłonionych  w procesie rekrutacyjnym, wyjedzie na 14 dni mobilności do Grecji. Zanim się to jednak stanie, uczniowie będą uczestniczyli w zajęciach językowych, pedagogicznych i kulturowych. Później nastąpi upragniony wyjazd. Będzie to niewątpliwie ciekawa przygoda, ale również nowe doświadczenie dla uczniów.

Warto podkreślić, iż nasz projekt „Prawdopodobnie najlepszy projekt na świecie” znalazł się wśród 41 programów wyłonionych z województwa mazowieckiego z liczby 184 wniosków i przekazany do realizacji. Zatem na uczniów czeka wielkie wyzwanie i niezapomniany wyjazd.

Beata Niewęgłowska-Fus

koordynator projektu