OPERACJA PLASTYKA TERMINY ZAJĘĆ ROK 2017/2018 ROK 2016/2017 ROK 2015/2016

KOŁO PLASTYCZNE

OPERACJA PLASTYKA

Kiedy trzy lata temu powstało koło plastyczne przy Gimnazjum nr 1 nikt się  nie spodziewał, że spotka się z takim zainteresowaniem ze strony uczniów.

Zajęcia odbywały się  raz w tygodniu. Podczas nich eksperymentowalismy z nowymi technikami plastycznymi. Dziś z racji reformy oświaty a co za  tym idzie dużej rozbieżności wiekowej dzieci, nasze  koło zainteresowań to już trzy grupy wiekowe. Pierwsza z nich to kochane pierwszaczki, które uwielbiają działać artystycznie. Nie są im obce działania z elemenami sensoplastyki. Małe rączki bardzo chętnie podejmują kreatywne wyzwania. Klasy czwarte to kolejna prężnie działająca grupa koła artystycznego. Intrygujący jest ich upór w poznawaniu i eksperymentowaniu z nowymi materiałami. Najstarsza grupa to już gimnazjaliści. Dla nastolatków doświadczanie sztuki to również odskocznia od wirtualnego świata i codziennych życiowych problemów.

Podczas wszystkich zajęć stosujemy recykling. Wykorzystujemy wszystkie możliwe materiały, nadając im nowe życie i formę.  Lubimy gdy procesowi tworzenia  towarzyszy muzyka. Jest to relaksujące a zarazem inspirujące.  W każdej pracy dziecka można dostrzec coś pięknego a zarazem ciekawego. Na początku tworzenia dzieciaki są nieśmiałe, boją się oceny prowadzącego oraz swoich rówieśników. Po pewnym czasie zaczynają być bardziej pewni siebie i tego co robią. Wszystkie te zabiegi mają sprawić by każdy, niezależnie od wieku i posiadanych talentów mógł się przekonać, że warto tworzyć. Każdy ma przecież prawo dotknąć magicznego świata sztuki.